این روزها شبکه اجتماعی اینستاگرام یک بازار داغ برای هر کسب و کاری شده. کسب و کار های خانگی، فروشگاه های اینترنتی، برگزار کنندگان سمینار ها و همایش ها، شرکت های تولیدی و … به هر نحوی در مورد محصولات و خدمات خود در اینستاگرام در قالب یک عکس اطلاع رسانی می کنند. اکثرا به دنبال این هستن که چگونه تعداد فالوئر هاشن رو زیاد کنن و یا تعداد لایک های عکس هایشان افزایش یابد. در این مقاله قصد دارم تا چند تکنیک کاربردی را برای جلب توجه بیشتر کاربران به عکسهای منتشر شده معرفی نمایم.

۱- از فیلتر Mayfair استفاده کنید.

تحقیقات نشان می دهد که کاربران اینستاگرام اغلب علاقه ای به استفاده از فیلتر برای انتشار تصاویرشان ندارند(#noFilter). اما با این حال میزان اینتراکشن یا تعامل با تصاویر، برای عکس هایی بیشتر است که از فیلتر Mayfair استفاده می گنند. این بدین معنا نیست که حتما از فیلتر Mayfair استفاده کنید. بلکه به تناسب عکس و زیبایی می توانید از این فیلتر استفاده نمایید. یادتان باشد که بعد از فیلتر Mayfair، عکس های بدون فیلتر دارای بیشترین تعامل هستند.

1-insta- analyze filter

۲- عکس های آبی طرفداران بیشتری در اینستاگرام دارد.

تحقیقات در بین ۸،۰۰۰،۰۰۰ عکس در اینستاگرام نشان می دهد که عکس هایی که رنگ غالبشان آبی است، نسبت به عکس هایی که رنگ غالبشان قرمز است، ۲۴% لایک بیشتر دارند. بنابراین استفاده از رنگ های آبی در ساخت عکس های تبلیغاتی می تواند تاثیر بیشتری داشته باشد.

Make-Blue-Your-Dominant-Color-in-Instagram-Images

 

۳- عکس هایی که دارای یک رنگ غالب هستند طرفدار بیشتری دارند.

عکس هایی که دارای یک رنگ غالب هستند، ۱۷% بیشتر از عکس هایی که دارای چندین رنگ هستند لایک میگیرد.

Create-Instagram-Images-with-One-Dominant-Color-Only

برای تاثیرگذاری حداکثر می توانید عکس ها را با ۶۰% رنگ آبی و با دو یا سه رنگ دیگر مثل قهوره ای و نارنجی که مکمل آن است ترکیب کنید. می توانید از سایه روشن های قهوه ای و نارنجی برای برجسته کردن رنگ آبی استفاده نمایید. همچنین می توانید فقط از سایه های آبی استفاده کنید. اضافه کردن رنگ های خنثی مانند سیاه، خاکستری و سفید نیز می تواند تاثیرگذار باشد.

۴- فضای پس زمینه بیشتر، لایک های بیشتری دارد!

عکس هایی که فضای پشت زمینه آن ها بیشتر است، ۲۹% بیشتر از عکس هایی که فضای پس زمینه آن ها کم است لایک میگیرند. دلیل آن هم واضح است، وقتی عکسی را تهیه میکنید که بک گراند بیشتری دارد، بیشتر تمرکز بر شی موجود در عکس می شود و درگیری مخاطبان بیشتر می شود. مثل تصاویر ماکرو

Make-Your-Instagram-Images-Spacious

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *