خیلی از ما بنا به محل تحصیل، موقعیت مکانی شغل و قرار گیری محل سکونتمان و به دلایل مختلف هر روز به اجبار از مترو در کنار دیگر وسائل حمل و نقل عمومی استفاده میکنیم. خیلی از ما با وجود داشتن وسیله شخصی به دلیل صرفه جویی در زمان و گیر نکردن در ترافیک های سنگین و یا به دلیل مقرون به صرفه بودن مترو، اتوبوس و بی آر تی و …. از وسیله شخصی استفاده نمیکنیم. بعضی از ما ها هم به دلیل حفظ محیط زیست و توجه به آلودگی هوا و وظیفه انسانی از وسیله شخصی استفاده نمیکنیم. هزاران دلیل دیگر می تواند وجود داشته باشد که ما از مترو و دیگر وسایل حمل و نقل عمومی استفاده نماییم.

اما عده ای هم هستند که به دلیل شلوغی مترو و اینکه نمی توانند جایی برای نشستن پیدا کنند و یا احساس خفگی و تنگی نفس تمایلی به استفاده از مترو ندارند. عده ای از سالمندان هم هستند که همیشه با شلوغی مترو دچار مشکل می شوند. اصلا از یک زاویه دیگر به موضوع بنگریم… من به یک مراسمی دعوت شدم که مجبورم یک تیپ رسمی و کت و شلوار بپوشم و کمی به سر و وضع خودم برسم. از همان لحظه که وارد ایستگاه مترو می شوم همه چشم ها به دنبال من است و قطعا این نوع پوشش مناسب مکانی مثل مترو نیست. پس به همین سادگی من وسیله شخصی را برای مراجعه به مراسم انتخاب میکنم و …. دیگه خودتون میدونید، آلودگی و ترافیک و اعصاب خوردی و ….

همه این ها را گفتم که این مشکلات را حس کنید که چرا ما خیلی از وقت ها که می توانیم از مترو برای حمل و نقل استفاده کنیم، چطور به سادگی آن را با وسیله شخصی جایگزین میکنیم. اما یکی از راه حل های این مشکل چه می تواند باشد؟ با وجود این همه ایستگاه و پله برقی و …. اگر یک قسمت ویژه به عنوان VIP در نظر بگیرند که شما با تهیه یک کارت با مبلغی معین و به نسبت دیگر کارت های مترو گران تر بتوانید از طریق آسانسور موجود در ایستگاه استفاده کنید تا به محل VIP ایست قطار برسید. اگر در قطار یک واگن VIP در نظر بگیرند که دارای صندلی های راحت هست و تهویه مناسب دارد و ازدحامی وجود نداشته باشد و به نوعی از سایر واگن ها جدا باشد و فقط بتوان با کارت مخصوص وارد آن شد، سالمندان، کسانی که بچه دار هستند و کسی که با تیپ رسمی و متفاوت میخواهند به مراسمی بروند دیگر از وسیله شخصی استفاده نمیکنند.

قسمت VIP  مزیت های زیادی دارد که قطعا هزینه بیشتری را میطلبد و همه از این نوع سرویس همیشه استفاده نمیکنند اما امکاناتی را می دهد که عده ای را قطعا جلب میکند و خود می تواند گام مثبتی برای جلوگیری از استفاده از وسایل شخصی گردد. خدمات اضافی دیگر نیز می تواند در کنار آن ارائه گردد که سرویس های تاکسی ویژه از درب ایستگاه مترو با قیمتی مناسب شخص را به مقصدش برساند. بنابراین بسیاری از سفرهای درون شهری به جای آنکه در خیابان ها با ترافیک سنگین انجام شود، قسمتی از آن در زیر زمین و با سرعت بالا انجام میپذیرد. بنابراین یک آژانس یا تاکسی از شمالی ترین نقطه شهر مجبور نیست تا به جنوبی ترین نقطه برود و برگردد و باعث افزایش آلودگی و ترافیک گردد. تنها کاری که میکنند از نقطه مبدا به نزدیک ترین ایستگاه مترو می روند.

شاید تغییراتی کوچک بتواند تاثیرات شگرفی را داشته باشد….

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *