بارها برای همه ما پیش آمده که در زندگی دچار یک سری اتفاقات ناخوشایند شده‌ایم؛ گاه اتفاقات کوچک و گاه بزرگ. شاید براتون اتفاق افتاده باشه که هنگام رانندگی خیلی نزدیک بوده که با ماشینی تصادف کنید اما ناگهان ترمز کرده‌اید و فقط یک استرس به شما وارد شده و اتفاق خاصی نیافتاده، در صورتی که می توانست منجر به یک خسارت زیان بار شود. مثال‌های خیلی زیادی هست که در طول روز با آن ها مواجه می شویم.

همه‌ی این اتفاقات تلنگر هایی هستند برای ما که به زندگی بیشتر توجه نماییم و در مسائل روزمره بیشتر تامل کنیم. خیلی از اتفاقات رخ می دهند تا ما را آگاه کنند. اگر با تامل در اتفاقات و با بررسی عوامل رخداده بتوانیم رابطه هایی را کشف کنیم، آن وقت می توانیم از وقوع دوباره‌ی آن‌ها جلوگیری کنیم تا هر لحظه از زندگی ما به بهترین وجه رغم بخورد. شاید اگر در هنگام رانندگی حواسمان به تلفن همراهمان نبود، آن تصادف رخ نمیداد. و یا اگر…

تا اینجا آنچه را که گفتم از توجه و تامل به اتفاقات بد زندگی بود که با آگاهی از خطر ها و اتفاقات وحشتناک و غمناک دوری کنیم. اما این توجه به زندگی محدود به اتفاقات بد نیست. همیشه اتفاقات خوش زندگی را نیز بررسی کنید. مثلا یک روز شما آنقدر بی حوصله اید که حال مهمانی رفتن ندارید. اما با اصرار والدینتان به زور به مهمانی می روید. پس از مدتی معاشرت با دیگران یهو سر حال می‌شوید و تا آخر مهمانی حسابی بهتون خوش میگذره! این یک اتفاق خوشایند است که باعث شادی شما شده. با بررسی و تامل در این اتفاقات خوش شاید متوجه شوید که دلیل این بی حوصلگی شما، در خانه ماندن و عدم معاشرت با دیگران و دوستانتان است. بنابراین عواملی که باعث بروز اتفاقات خوب و خوش شده را نیز بررسی کنید و آن ها را در زندگیتان ادامه دهید.

یک تلنگر خوب یا بد به این دلیل است تا ادامه زندگی را با دقت بیشتری سپری کنیم و قطعا خواست همه‌ی ما این است که ادامه‌ی زندگی خوش و شیرین باشد. پس به تلنگر‌هایی که زندگی به شما زده بیشتر توجه کنید…

مثال های متعددی از این اتفاقات خوب و بد در زندگی همه‌ی ما بوده. شما می توانید این اتفاقات و درس هایی که از آن ها گرفته‌اید را در بخش نظرات با دیگران به اشتراک بگذارید.

1 پاسخ به تلنگر های زندگی
  1. دریای آرام نا خدای قهرمان نمی سازد.

    [پاسخ]


[بالا]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *