بهار بهانه‌ایست برای تغییر و شکوفا شدن دوباره. زندگی‌ای که پس از ماه‌ها خزان و زمستان، جانی دوباره میگیرد. طبیعت یک صدا و یک دل تن به زندگی‌ای دوباره می دهند و آغاز میکنند. آغازی پر از طراوت، شادابی و زیبایی…

من و تو هم بخشی از این طبیعت و دنیا هستیم. چرا آغاز نکنیم؟ چرا تغییر نکنیم؟ بیایید توشه‌های این سال جدید را در کوله پشتی‌هایمان جا دهیم.

 

بازی وبلاگی کوله پشتی برای سال ۹۳ که در وبلاگ آقای امیر مهرانی مطرح شده بهانه‌ایست که من هم در اینجا از کوله‌پشتی‌ام بنویسم.

 

هر سالی که میگذر بخشی از روزهای زندگی ماست که دیگر تکرار نمیشود. چه بد چه خوب، روزهای زندگی است! اگر نامش را زندگی میگذاریم(نه مردگی!) پس باید زنده بود و زنده بودن به معنای هوشیار بودن و آگاه بودن است. پس باید نقشمان را آگاهانه در فیلم زندگیمان بازی کنیم و لذت ببریم…

تجربه شخصی‌ام در سال ۹۲ شاید با حرف‌هایم در پاراگراف قبلی متضاد باشد. شاید بتوانم بگویم که زندگی نکردم و لذتی نبردم و روزهایی از عمرم را تلف کردم. شاید باید حسرت گذشته را بخورم و آینده و حال خود را خراب کنم. اما نه! اولین توشه ی کوله پشتی من برای سال ۹۳، با توجه به تجربیاتم در سال ۹۲، نگاه تامل برانگیز بر همه ی لحظه های زندگی خواهد بود تا بتوانم درست زندگی کنم و نقش خوبی را ایفا کنم.

 

دوستان، آشنایان و اقوام ما کسانی هستند که لحظه‌های با هم بودن و تنها نبودن را برای ما به ارمغان می‌آوردند. لحظه هایی که در کنار یکدیگر میتواند  به لحظه‌های آموختن نکات زندگی و به اشتراک گذاشتن تجربیات زندگی سپری شود.

در سال ۹۲ کمترین ارتباطات را با دوستان و آشنایانم داشتم و میتوانم بگویم بیشتر تنها بودم و لحظه‌های شاد در کنار دوستانم بودن را از خودم سلب کردم. پس توشه ی دیگر کوله‌پشتی سال ۹۳‌ام، ارتباط بیشتر با دوستان و آشنایانم خواهد بود.

 

همواره یک چیز در زندگی راه‌گشای راه های سخت زندگی است. احساسی  که از دل بر‌می‌آید و یادش آرامش قلب‌هاست. خدایی که تک تک لحظه های زندگی را به ما هدیه می‌دهد و تنها توقعی که دارد این است که ما درست زندگی کنیم. توشه ی دیگر کوله‌پشتی‌ام حضور دائم خداوند در دل و جانم خواهم بود.

 

اگر کمی بیشتر بیاندیشیم، توشه‌های بیشتری برای کوله‌پشتی‌هایمان پیدا خواهیم کرد. پس بیایید  تا قبل از شروع سال جدید کمی بیاندیشیم و توشه های خود را در کوله‌پشتی‌هایمان قرار دهیم و در لحظه‌ی تحویل سال نو وقتی از دگرگون کننده ی قلب ها و دیدگان و گرداننده‌ی همه عالم، کسی که تغییر دهنده‌ی احوال و حالات ماست، میخواهیم که حال ما را به بهترین حال تغییر دهد نشان دهیم که برای سال جدیدمان فکر کرده‌ایم و برنامه‌ای داریم و آماده‌ی پذیرش تغییر و تجربه‌ی بهترین حال هستیم.

هم اکنون آغاز کنیم…

 

1 پاسخ به توشه های کوله پشتی سال جدید
  1. کوله پشتی پر از گل وعشق، محبت وعلم

    [پاسخ]


[بالا]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *